konsola emisyjna studia TV

Uwaga studenci czterech ostatnich semestrów studiów I i II stopnia! ATRAKCYJNE WARSZTATY TELEWIZYJNE

staze_eu Uwaga studenci czterech ostatnich semestrów studiów I i II stopnia!  ATRAKCYJNE  WARSZTATY  TELEWIZYJNE

Zapraszamy do udziału w warsztatach telewizyjnych w ramach projektu „NOWE PERSPEKTYWY rozwoju Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach”. Rekrutacja rusza od poniedziałku 17 stycznia.

Warsztaty obejmują dwa bloki:

• Wystąpienia publiczne i autoprezentacja (10 godzin);
  • Podstawowy kurs prezenterski (25 godzin).

Warsztaty planowane są w profesjonalnym studiu telewizyjnym, w małych grupach. Uczestnicy poznają zasady zachowania i pracy przed kamerą, nauczą się przygotowywania i prowadzenia wywiadów, pisania oraz wygłaszania zapowiedzi (także przy użyciu telepromptera). Elementem warsztatów będzie też indywidualna analiza dokonanych nagrań pod względem ogólnego wrażenia, zwięzłości treści, poprawności językowej i skuteczności przekazu, sposobu wykorzystania środków technicznych (mikrofon, kamera), świadomości sytuacji studyjnej, sposobu posługiwania się głosem oraz zachowań niewerbalnych.

Można wziąć udział w obydwu blokach lub jednym wybranym. Do udziału w Projekcie nie może przystąpić osoba korzystająca równocześnie z Programu Erasmus+ bądź osoba, która uczestniczyła w pierwszej edycji warsztatów. Warsztaty planowane są na maj 2022 r.

Formularze zgłoszeniowe wraz z wymaganymi załącznikami należy składać w dniach od 17 do 27 stycznia 2022 w godzinach 9:00-14:00 w Biurze Projektów w budynku Wydziału Humanistycznego, ul. Uniwersytecka 17, pokój nr 42. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://whum.ujk.edu.pl/warsztaty-telewizyjne-dla-studentow-dziennikarstwa/.