Najważniejszą nagrodę – Wykładowcy Roku otrzymał dr Tomasz Chrząstek z Instytutu Dziennikarstwa i Informacji. – To dla mnie wyjątkowa chwila. Zaszczyt, ale i zobowiązanie wobec studentów, którzy przyznali mi ten tytuł – mówił dr Tomasz Chrząstek.

Do nagrody Wykładowcy Roku nominowani byli: dr Monika Durnaś z Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu, dr Jacek Szkurłat z Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego, dr hab. Leszek Wieczorek, prof. UJK z Wydziału Prawa, Administracji i Zarządzania oraz dr hab. Dariusz Banaś, prof. UJK z Wydziału Matematyczno – Przyrodniczego i dr Robert Dutkiewicz ze Studium Wychowania Fizycznego i Sportu.

Statuetki „Przyjaciela Studenta” otrzymali: dr hab. Monika Szpringer, prof. UJK, prorektor do spraw studenckich i kształcenia, mec. Roman Wołowiec, który zajmuje się prawnymi aspektami funkcjonowania uczelni. Dr hab. Marzena Marczewska, prof. UJK otrzymała statuetkę za krzewienie języka polskiego i polskiej kultury wśród obcokrajowców, Anna Tłuszcz, kierownik Ośrodka Nauki i Kultury Studenckiej i Piotr Burda, rzecznik prasowy.

Galę uświetnił koncert krakowskiego barda, Roberta Kasprzyckiego.

Piotr Burda