Uroczysta inauguracja roku 2019/2020

Inauguracja roku 2019/2020

8 października 2019r. w Instytucie Dziennikarstwa i Informacji o godzinie 11:30 miała miejsce inauguracja dla studentów pierwszego roku Dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Była mowa o nowym budynku, zmianie nazwy Instytutu. Była to także okazja do podpisania umowy o współpracy z V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach.

Uroczystość rozpoczął dr Tomasz Chrząstek – Dyrektor Instytutu Dziennikarstwa i Informacji. Mówił o nowo powstałym budynku, w którym do użytku studentów oddane zostaną między innymi profesjonalne studio radiowe i telewizyjne. Zapowiedział także mającą nastąpić od 1 listopada zmianę nazwy Instytutu Dziennikarstwa i Informacji na Katedrę Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej.

Następnie przyszła kolej na podpisanie umowy współpracy między uczelnią, a V Liceum Ogólnokształcącym im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach. Podpisy złożyli dr hab. Janusz Detka – Dziekan Wydziału Humanistycznego oraz Pani Dyrektor V LO – Justyna Kukułka.

Na zakończenie uroczystości, zgodnie z akademicką tradycją odbył się wykład inauguracyjny, którego tytuł brzmiał: „Dziennikarz, czyli kto?”, a wygłosiła go dr hab. Jolanta Kępa-Mętrak.

Skip to content